top of page

Poznej můj příběh...

Je zima, pokoj voní oleji skořicí a pomerančem a já si zalévám svůj bylinkový čaj.  Přemýšlím, jak dlouho jsem si vlastně žádný čaj nekoupila. Vše jsem si zvládla za uplynulou sezonu nasbírat a nasušit.  Miluji tu chuť a ty vůně, které jsem objevila a tu svobodu v péči o sebe sama a svou rodinu. 

Jmenuji se Katka a jsem máma dvou rošťáků, milující manželka, fotografka povoláním, panička úžasné výmaračky, bláznivá sběračka bylin a éterických olejů. Žiji si svůj život kousek od velkoměsta neustále s hlavou v oblacích a snažím se kombinovat mé dvě největší vášně, a to focení a studium bylin a olejů.

 

Před několik lety jsem si určitě nemyslela, že jednou budu vědět, jak úžasně provonět dům, čím pomoct od kašle a bolesti v krku,  jak si zahalit tělo do nejvoňavějšího oleje co znám, či vyrobit tinktury, a to vše pomocí přírody kolem mě. 

Pravděpodobným začátkem mé postupně vznikající vášně pro bylinkaření a aromaterapii bylo mateřství. To bývá častý zlom pro spoustu žen. Pro mě znamenalo uvědomění si toho, že potřebuji ke svému životu volnost. Volnost v práci ale i volnost volby, co si dám na sebe i do sebe. Trápil mě pocit toho množství všudypřítomné umělé chemie. Chtěla jsem vědět, že svým dětem a sobě dávám to nejlepší s čistým svědomím. To zjištění, že přírodní kosmetika voní jako léto a květy v zahradě a když si ji dáš na obličej a nadýchneš se, tak ti i udělá ještě radost, byl jen další bonus pro zjišťování více informací. Vůně je totiž pro mě strašně důležitá. Takový prvek, co rozhoduje.

DSC06175.jpg

Postupem času jsem přišla na to, že mě začíná zkoumání bylin a aromaterapie bavit. A já, když mě něco baví, tak jdu do toho naplno. Potřebovala jsem znát veškeré ty pojmy a účinky atd., protože jsem proboha nevěděla o čem hovoří. A tak jsem začala nakupovat knihy, chodit na kurzy, očichávat spoust olejů, vyrábět masti a oleje a sbírat vše co mi do cesty přišlo. 

Na těchto stránkách, ke kterých jsem se po dlouhé době odhodlala, chci pomoct všem, kteří začínají s bylinkami a s éterickými oleji jako jsem začínala já. Tj. nevědí vůbec nic a tápou. Chtějí pochopit základy co, kdy a na co používat. Jak vše používat v běžném životě či si vyrobit něco pro sebe či své přátele. Jak používat esenciální oleje atd. No všechno, co mě napadne. Sama za sebe totiž vím, že jsem dlouhý čas vše jen sbírala a vlastně nepoužívala. Neznám všechno a ani nikdy nebudu, ale co vím, to ti ráda povím.  

 

Takže se toho neboj a pozvi si přírodu k sobě domů. Vždyť jsi její součástí.

Jmenuji se Katka jsem BylinKatka

bottom of page