top of page

Fialkový sirup - pomocník pro nachlazení

Jedna z prvních jarních bylinek, kterou nemůžeš přehlédnout je fialka. Je úžasná na usnadnění vykašlávání. Aby ho pozřeli ti moji rošťáci, “ordinuji” jim ho ve formě sirupu.

Budeš potřebovat:

1/2 l vody

2-3 hrsti fialek

10-15 kapek biocitronu

1/2 kg cukru  1. Nasbírej 2-3 plné hrsti květů fialek. Pokud chceš mít více fialový sirup, je potřeba každý květ zbavit kališních lístků (tzn. těch drobných zelených kolem květu). Počítej, že je to pěkně titěrná práce .o) Samozřejmě není to nutné, jen očekávej, že zabarvení bude více do růžova.

  2. Svař vodu a ještě horkou jím přelej květy a nech louhovat alespoň 2 hodiny (já nechávám cca 12 hod). Voda se začne zabarvovat.

  3. Sceď.

  4. Přidej citron. Ale opatrně po kapkách. Nemusíš dát všechny. Citron ti dotváří barvu sirupu.

  5. Jako poslední přidej cukr. Pokud budeš nechávat sirup déle louhovat, znovu ho neohřívej. Ztratíš tím opět barvu. Cukr rozmíchej za studena.

Sirup můžeš zavařit nebo i zamrazit. Je perfektní jak pro užívání jen tak na lžičku, do vody pro děti nebo i při výrobě letních koktejlů a dezertů.


Comments


DSC06175_edited.jpg

Ahoj,
děkuji ti, že jsi tu...

Jmenuji se Katka a baví mě bylinky a focení. Chci ti ukázat jak můžeš jednoduše do svého života začlenit více těchto zázračných rostlin.

Přírodní péče 
pravidelně ve tvém emailu. 
Nenech si ujít nejnovější články. 

Děkuji za přihlášení.

  • Facebook
  • Instagram
bottom of page