top of page

​Éterické oleje

 O bylinky jsem se zajímala již delší dobu, ale stále mi k tomu něco chybělo. "Bylinky v lahvičce" tj. éterické oleje, ke mně tedy přišly jako další dílek skládačky. 

Když jsem začala pátrat po kvalitních olejích, abych "vylepšila" své bylinkové produkty, nevěděla jsem, na jakou dlouho cestu se vydávám. Najít totiž opravdu kvalitní éterický olej bylo velice těžké.

Kvalitu a funkčnost éterického oleje určuje především kvalita zdrojové rostliny a její destilace. Udělala jsem si tedy průzkum trhu, a i přes snahu podpořit český trh u mě na konec zvítězila značka Young Living.

Jako jediná značka na světě má celý proces zpracování bylinky od začátku do konce. Tzn. od od pěstování bylinky od semínka, přes sklizeň, destilaci až k samotné lahvičce éterického oleje. Proto jsou jejich oleje v té nejvyšší kvalitě a standardu Seed to Seal.

Své rostliny neskupují a pěstují je v jejich přirozeném prostředí na svých 30 farmách po celém světě.

Vlivem prostředí a následnou kvalitou zpracování tak získává éterický olej důležité látky v pár kapkách. 

K éterickým olejům přistupuji především jako k další formě využití léčivých bylin. Nejsou pro mě jenom o krásných vůních, ale především o možných zdravotních benefitech. Proto investido kvalitních olejů vnímám jako investici do svého zdraví.

Kvalitní oleje a kvalitní difuzér jdou spolu ruku v ruce. Avšak není difuzér jako difuzér. Pokud není kvalitní difuzér, neočekávejte kvalitní výsledek ani od aromaterapie. Sama jsem vyzkoušela několik. Jeden neobsáhl prostor, druhý začal po chvíli vydávat divné zvuky, třetí mi naleptaly oleje... Young Li­ving di­fuzé­ry mají ko­vo­vý ul­tra­so­nic­ký disk, který za­ru­čí vy­so­kou os­ci­la­ci. Je do­kon­ce možné ko­vo­vý disk vy­jmout a vy­mě­nit, takže pokud se něco s di­fuzé­rem stane, ne­mu­sí­te ku­po­vat nový. Vnitřní plast odolá vysokým koncentracím a o jednoduchosti použití difuzéru ani nemluvím. 

DSC04109.jpg
DSC04083.jpg

Co mi éterické oleje pomohli změnit

Dnes vím, že bez éterických olejů už si svůj život nedokážu představit. Tyto "bylinky v lahvičce" s obrovskou silou mi každý den pomáhají lépe se starat o sebe a mou rodinu nejen po fyzické, ale i psychické stránce. Motivují mě k dalšímu studiu a k předávání zkušeností. Své bylinkové poznatky s Vámi ráda nasdílím prostřednictvím workshopů či připojením do fb skupin plné éterických znalostí. Přihlásit na workshop se můžete zde.

Postupným získáváním znalostí jsem si uvědomila, že mít doma difuzér a dva oleje nevede nikam. Proto jsem začala se startovací sadou. Protože její součástí je i kvalitní difuzér, měla jsem vše potřebné pro zajištění rychlého efektu. Mohla jsem začít používat kombinaci oleji prostřednictvím difuzéru, olejů na kůži a např. obličejového séra, které jsem snadno vyrobila. Každý den jsem mohla sáhnout po oleji, který jsem potřebovala. Např. relaxaci, nachlazení, na imunitu. Pra­vi­del­né po­u­ží­vá­ní kva­lit­ních olejů vedlo i ke zba­ve­ní se škod­li­vé che­mie v domácnosti a za­mě­ně­ní za čistě pří­rod­ní dro­ge­rii.  To už je opravdová změna životního stylu!

Před samotnou koupí startovací sady jsem opravdu váhala. Přeci jenom to není malá investice. Ale i když bych se rozhodla kou­pit si di­fuzér a sadu olejů v ob­cho­dě (za před­po­kla­du, že to budou čisté a ne­ře­dě­né oleje), za­pla­tila bych mno­hem víc, než za star­to­va­cí sadu. Sada totiž ob­sa­hu­je kromě difuzéru i drahé směsi esen­ci­ál­ních olejů jako na­pří­klad Thie­ves, Stress Away a R.C., které jsou pa­ten­to­va­nou re­cep­tu­rou a ne­da­jí se kou­pit jinde než u Young Li­ving. Star­to­va­cí sada ob­sa­hu­je oleje, které používá celá rodina. S využitím od bolesti hlavy, trávení, nachlazení až po relaxaci. S možnou další obrovskou kombinovatelností. 

Chci jít na workshop
350784550_1336997453864859_8103719571090723370_n.jpg
DSC04175.jpg
bottom of page